خرید ملک با وام بانکی در ترکیه

خرید ملک با وام بانکی در ترکیه
1400/06/28 10

مقدمه ادمین

اعطای وام بانکی برای خرید ملک در کشور ترکیه شرایط خاصی را دارد و شما با رعایت این شرایط می توانید اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید. برای این کار بانک عامل بعد از بررسی شرایط میتوانید

توضیحات

اگر قصد خرید ملک همراه با وام بانکی در ترکیه را دارید باید ابتدا با شرایط این کار آشنا شوید.

اعطای وام بانکی برای خرید ملک  در کشور ترکیه شرایط خاصی را دارد و شما با رعایت این شرایط می توانید اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید. برای این کار بانک عامل بعد از بررسی شرایط میتواند تا هفتاد و پنج درصد ارزش ملک را به شما تسهیلات دهد ، بازپرداخت این تسهیلات معمولا ۱۰ ساله می باشد.
سیاست دولت ترکیه برای اعطای تسهیلات مسکن ، خودرو و سایر امکانات از طریق سیستم اعتبار سنجی یا کردیت از طریق بانکهای عامل متفاوت می باشد. در این سیستم اعتبار شما را از طریق گردش مالی کسب و کار شما ، سود خالص کسب و کار شما ، در صورت شاغل یا کارمند بودن حقوقی که دریافت می کنید و در آخر املاک ومستغلات منقول و غیر منقول شما مورد ارزشیابی قرار میدهد .

ایرانیان برای استفاده از مزایای کردیت دو راه اساسی پیش رو دارند:

 ۱. باید از طریق ثبت شرکت در ترکیه ،کسب کاری برای خود راه اندازی کنند و سپس مجوز کار دریافت کرده ،طی سال اول گردش  مالی شرکت را افزایش داده و مالیات پرداخت کنند تا طی دوره مالی سال اول به شرط سود ده بودن شرکت بانک عامل را برای اعطای کردیت مناسب توجیه کنند.

۲- راه دوم این است که در شرکت دیگری استخدام شوید و با حقوق دریافتی و کردیت لازم را اخذ کنید .

در صورتی که دارای شرایط مذکور هستید ابتدا و در قدم اول میبایست درخواست خود مبنی بر دریافت وام را، به بانک مورد نظر ارائه  کنید و سپس بانک درخواست شما را ارزیابی می کند.

نکته ای که باید هنگام درخواست برای خرید ملک در ترکیه با وام بانکی به آن توجه داشته باشید این است که حداکثر مبلغ پرداختی توسط بانک برابر با هفتاد و پنج درصد  از کل ارزش ملک است.

خرید ملک در ترکیه

البته برای این ارزش گذاری ملک نماینده ای از بانک خانه مورد نظر شما را بازدید خواهد کرد .

همچنین نکته قابل توجه دیگر مبلغ باز پرداخت شماست که حداکثر مبلغی که برای باز پرداخت اقساط وام بانکی تعیین می گردد معادل پنجاه درصد از حقوق یا درآمد ماهانه متقاضی می باشد و مدت زمان اقساط نیز در هنگام استفاده از تسهیلات بانکی حداکثر ۱۵ سال طول می کشد‌.

نکتۀ دیگری که در خرید ملک در ترکیه با وام بانکی باید به آن توجه کرد اینکه امکان پرداخت این نوع وام ها به صورت ارزی است. یعنی شما می توانید به جای لیر پول  را یورو یا پوند انتخاب کنید‌.

علاوه بر این ها در صورت انصراف از گرفتن وام  و داشتن قصد تسویه وام خود با بانک ، باید مبلغی به صورت جریمه به بانک پرداخت  نمایید.

طبق این قانون جریمه اگر اقساط باقی مانده شما به بانک کمتر از ۳۶ قسط باشد شما موظفید ۱% از کل مبلغ وام را بصورت جریمه به بانک پرداخت کنید و در صورتیکه که بیشتر از ۳۶ قسط باقی مانده باشد ۲% جریمه علاوه بر باقی مانده مبلغ وام از شما دریافت خواهد شد .

زمانی که تصمیم به خرید خانه در ترکیه با وام بانکی را دارید باید سن شما بین ۲۵ تا ۷۰ سال باشد.

همچنین اگر ملک مورد نظر شما قرار است دو مالک داشته باشد، در هنگام درخواست برای وام بانکی هر دو مالک باید شرایط ذکر شده را دارا و به صورت جداگانه فرم های بانکی را تکمیل کنند.

یکی از راههای جایگزین خرید ملک همراه با وام بانکی ، خرید ملک در ترکیه از پروژه های در حال ساخت  است‌.

زیرا شما هنگام خرید پروژه ها در حال ساخت مبلغ ۲۰ تا ۳۰ درصد را به عنوان پیش پرداخت میپردازید ، بقیه مبلغ را بر طبق جدول زمان بندی پروژه و همچنین بر اساس توافق با صاحب پروژه به صورت اقساط پرداخت خواهید کرد .مزایای این روش این است که نیاز نیست مثل سودهای بانکی، سود بیشتری پرداخت کنید. اما سند ملک در هنگام پرداخت آخرین قسط بنام شما خواهد شد .