مسائل پنهان خرید ملک در ترکیه

مسائل پنهان خرید ملک در ترکیه
1400/06/28 9

مقدمه ادمین

شايد اين روزها تبليغات بسياري در مورد خريد ملك در تركيه در شهر هاي مختلف شنیده باشید . مثل خرید خانه در استانبول ، خرید خانه در ازمير ،خرید خانه در آنتاليا يا ديگر شهر هاى تركيه به چشمتان مى خورد ...

توضیحات

شايد اين روزها تبليغات بسياري در مورد خريد ملك در تركيه در  شهر هاي مختلف شنیده باشید .  مثل خرید خانه در استانبول ، خرید خانه در ازمير ،خرید خانه در آنتاليا يا ديگر شهر هاى تركيه به چشمتان مى خورد . و وعده هايي مانند اقامت دائم يا شهروندي و دريافت پاسپورت كشور تركيه را مي شنويد .

اينها تا حدى درست است اما نكات بسيارى است كه بايد بدانيد تا در مسير درست خريد ملك در ترکیه قرار بگيريد و قبل از خريد بهتر است از قوانين حاكم در كشور تركيه در مورد خريد ملك اطلاعاتى را جمع آوري كنيد كه خريدي هوشمندانه داشته باشيد.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه در کدام شهر مناسب است؟

هر كدام از شهرهاي تركيه مزايا يا معايب مربوط به خود را دارد كه شما با توجه به هدفتان از خريد ملك بايد اين شهر ها را انتخاب كنيد. در ادامه يك آناليزى از شهر هاى تركيه كه بيشتر ايرانى ها براى زندگى يا خريد ملك در ترکیه انتخاب می کنند را برای شما ارائه خواهيم داد.

خرید خانه در استانبول :

در واقع استانبول پر جمعيت ترين شهر كشور تركيه است و حدود ۱۹ ميليون نفر جمعيت دارد و قلب تجارت و كسب و كار كشور تركيه است و شهرى زنده كه در هر ساعت از شبانه روز زندگى در آن جريان دارد

به علاوه به خاطر آثار تاريخى، طبيعت زيبا و مراكز خريد فراوان انتخاب شماره يك توریستها است. يعنى شما هر آنچه را از زندگی توقع داريد ، مي توانيد در اين شهر پيدا كنيد.

بالاى شهر يا پايين شهر در استانبول كجاست؟

استانبول با توجه به وسعت كه دارد تقريبا ۷برابر تهران! به جز چند منطقه اعيان نشين كه خانه هاى آن منطقه هم اكثرا قدمت تاريخى دارند در بقیه شهر هم قشر ضعيف در حال زندگی هستند و هم غنی . یعنی تقریبا همه محله ها هم جای خوب دارد و هم بد و به آن شکل که در تهران بالا شهر وپایین شهر داشته باشیم نداریم . 

تقریبا همه قشر های جامعه در همه جاي شهر زندگى ميكنند و استانبول از لحاظ شهرسازى جورى است كه همه مايحتاج روزانه زندگی تان را در محله خود مى توانيد پيدا كنيد و تقريبا در همه محلات مراكز خريد لوكس هم وجود دارد.

به خاطر اينكه قدمت اين مناطق استانبول جديد هست خيابان كشي ها و نحوه شهرسازي مدرن دارند و هر آنچه از زندگی مدرن شهری را انتظار داريد در اين مناطق وجود دارد به علاوه مجاورت در بزرگراه ها و سيستم هاي حمل و نقل عمومى نزديكى به ساحل دريا مراكز خريد لوكس از ديگر مزاياي اين مناطق بشمار مي آيد

و از همه مهمتر قيمت بسيار مناسب ملك نسبت به امكانات آن كه مانند هتل هاى لوكس و پنج ستاره است و اکثر خانه ها در اين مناطق به صورت برج ها و رزيدنس هاى لوكس است يا به صورت شهرك هاى بسيار با امنيت و پر امكانات.

يكي ديگر از مزاياي خريد خانه در استانبول اين است كه هر وقت شما تصميم به فروش آن بگيريد به مراتب بسيار راحت مى توانيد آن را به نقدينگي تبديل كنيد و مثل شهرهاي ديگر تركيه مشترى اول و آخر آن نباشيد.

از محاسن ديگر خريد خانه در استانبول وجود مگا پروژه هايي است كه در حال ساخت هستند كه دولت تركيه سرمايه گذارى ويژه اى در اين زمينه انجام داده و همه اين پروژه ها بايد تا سال ٢٠٢٣كه جشن ١٠٠سالگى جمهوري تركيه است بايد به اتمام برسند

پروژه هايي مانند كانال استانبول ،فرودگاه جديد كه با اتمام كامل آن بزرگترين فرودگاه جهان خواهد شد و… كه همه اين عوامل باعث ارزشمندتر شدن ملك شما در استانبول خواهد شد.